Veri Güvenliği

Kütahya SMMMO İstihdam Teşvikleri Hesaplama Platformu, ayrı ayrı aşağıdaki sertifikalara sahiptir.

  • ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası
  • ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Sertifikası
  • ISO 22301:2012 Toplumsal Güvenlik – İş Güvenliği Sürekliliği Yönetim Sistemi Sertifikası
  • OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası
  • ISO/IEC 20000-1:2011 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Sertifikası
  • Türkiye İş Kurumu Özel İstihdam Bürosu Sertifikası

Kütahya SMMMO İstihdam Teşvikleri Hesaplama Platformu, periyodik olarak TÜRKAK tarafından akredite olmuş kuruluşlarca denetlenmektedir ve tüm süreçlerinde veri güvenliğini en üst seviyede sunmaktadırlar.

Kütahya SMMMO İstihdam Teşvikleri Hesaplama Platformu, multidisipliner bir teknoloji ekibi tarafından geliştirilmektedir. Tüm departmanlarımız veri güvenliğini en üst düzeyde sağlamak için iş birliği içinde çalışmaktadır.

Kütahya SMMMO İstihdam Teşvikleri Hesaplama Platformu sunucuları bulut ortamında çalışmaktadır ve Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) kapsamında açık rıza alınmamış hiçbir kişisel veri saklamamaktadır. Saklanan verilerin hepsi; FIPS 140-2 standartlarına uygun donanımlar üzerinde saklanan anahtarlarla özel olarak kriptolanmaktadır. Bu kapsamda, saklanan veriler, anlamlı veri olma vasfından çıkmaktadır.

Kütahya SMMMO İstihdam Teşvikleri Hesaplama Platformu, alanında endüstri standardı olarak kabul edilen siber güvenlik önlemleri uygulamaktadır ve periyodik olarak uluslararası akredite bağımsız siber güvenlik kuruluşları tarafından tarama ve sızma testlerinden geçirilmektedir. Alınan IDS/IPS, WAF ve DDOS protection önlemleri sayesinde veri güvenliğini üst düzeyde sağlamaktadır.

Kütahya SMMMO İstihdam Teşvikleri Hesaplama Platformu, felaket senaryoları düşünülerek tasarlanmış ölçeklenebilir ve yedekli alt yapısı sayesinde yaşanabilecek problemleri insan müdahalesine gerek kalmadan otomatik olarak önlemekte, servis kesintilerinin ve veri kayıplarının önüne geçmektedir.

Kütahya SMMMO İstihdam Teşvikleri Hesaplama Platformu, kartlı ödeme altyapısında veri güvenliğini sağlamak amacıyla oluşturulmuş PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) regülasyonlarına uymaktadır. Her türlü ağ haberleşmesi SSL/TLS kullanılarak güvenli olarak gerçekleştirilmektedir. Bilgileriniz uygulamamız tarafından kriptolanarak kart operasyonları hizmeti aldığımız kuruluş olan İyzico’ya iletilmektedir. Kart bilgileriniz sadece kullanılan ödeme geçidi tarafından işlenmektedir. Kredi kartı bilgileriniz Kütahya SMMMO İstihdam Teşvikleri Hesaplama Platformu tarafından hiçbir surette görülmemekte, saklanmamaktadır ve üçüncü partilerle paylaşılmamaktadır.